Виробництво крижаної води

Один з основних цехів на молочному виробництві це холодильно-компресорний. До сьогоднішнього дня більшість молокозаводів України мають аміачні холодильні цеха які залишилися у спадок з часів СРСР. 

Старі поршневі компресори, як правило мають вік більше 30 років. Зношене та морально застаріле обладнання не відповідає жодній із сучасних вимог, основні з яких ефективність, надійність і безпека.

У 2009р керівництво ТМ «Геркулес» прийняло рішення про глобальну  модернізацію виробництва крижаної води на  основній площадці «Донецький міський молочний завод № 2».

Основні вимоги висуваються до нового обладнання були:

  •  Поступова  заміна старого обладнання на нове без зупинки основного виробництва;
  •  висока енергоефективність і надійність;
  •  використання озонобезпечних  фреонів.

Протягом 2-х років технічні фахівці заводу вивчали можливі шляхи вирішення цього питання. Власний досвід і відрядження по обміну досвідом з харчовими підприємствами по всій Україні та ближньому зарубіжжю, дозволили накопичити необхідний обсяг знань для прийняття відповідального рішення.

У 2011 році, комісією у складі Головного інженера, Головного механіка, Начальника компресорної станції і головою комісії в особі голови правління Артем’єва Михайла Леонідовича був проведений тендер на модернізацію цеху крижаної води. Серед усіх учасників, рішення запропоноване ТОВ «Енергетичні системи» на базі високоефективних чиллерів PHOENIX Plus виробництва MTA (Італія) було визнане кращим.

Повна модернізація холодильного цеху була реалізована протягом  1,5 року в три етапи. Кожен етап включав в себе встановлення одного модуля холодильної системи і демонтаж частини аміачного обладнання. Результатом закінчення 3-го етапу модернізації (вересень 2012р.) стало:

  • Холодильно-компресорний цех по виробництву крижаної води, без зупинки виробництва, повністю переведений на високоефективні фреонові чиллери МТА;
  • Холодильна потужність нового встановленого обладнання склала 1800 кВт;
  •  Старе аміачне обладнання, повністю демонтовано;
  • Комплексний аналіз енергоефективності старої і нової системи показав, що стара аміачна система споживала на 43% більше електроенергії ніж нова;
  • Висока надійність обладнання та сучасна система автоматики, дозволила знизити кількість обслуговуючого персоналу більш ніж в 5 разів.

Керівництво ТМ «Геркулес» повністю задоволені  результатом модернізація, виконаної  ТОВ «Енергетичні системи». Досягнута основна мета зниження собівартості продукції і підвищення її конкурентоспроможності на ринку.