Найвідповідальніший цех на виробництві рослинного масла – це цех бутилювання. Місце, де готовий продукт, що пройшов всі стадії виробництва, розливається в пляшки і відправляється до кінцевого споживача, до нас з вами.
Будь-який збій у роботі цього цеху перетворює готову продукцію в брак і перекреслює весь труд, прикладений до його виробництва починаючи від посіву соняшнику і закінчуючи фільтрацією масла.
Саме тому керівництво ДП з ІІ «Сантрейд» (ТМ Олейна) відповідально підійшло до вибору компресора забезпечує стисненим повітрям цех бутилювання.
Основні вимоги, що висуваються до нового комплекту обладнання:
- 100% безмасляне повітря;
- Надійність;
- Ефективність.
Існуючий компресор Atlas Copco ZT55 з вбудованим адсорбційним осушувачем MD, з причини сильного механічного зносу, не забезпечував висунутих вимог.
Кращим технічним рішенням було визнано рішення, запропоноване ТОВ «Енергетичні системи» на базі гвинтового безмасляного компресора CompAir D50HSR з уприскуванням води і регульованою продуктивністю.
Компресорна станція була введена в експлуатацію в січні 2013г.
Реалізація даного проекту дозволила ДП з ІІ «Сантрейд» вирішити всі поставлені завдання і завдяки високій ефективності компресора з частотним регулювання, заощадити на електроенергії до 15 000 Євро на рік.
Основні переваги компресора CompAir DHSR:
- Енергоефективність – вода бере участь у процеси стиснення забезпечує змащення, герметизацію та охолодження. Охолоджуючі властивості води забезпечують низькі робочі температури ізотермічного стиснення, це знижує енергоспоживання і покращує ефективність компресора.
- Надійність – Стиснення відбувається в двох камерах, розташованих вище і нижче головного ротора. В результаті, утворюється баланс навантажень стиску і відбувається значне зниження навантажень на підшипники.
- Низька вартість сервісу – низькі робочі температури та низьке навантаження на підшипники збільшують термін експлуатації блоку, а також немає необхідності в мастилі підшипників, що забезпечує 100% безмасляне стиснене повітря.